Pridvorica (Albanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pridvoricë
Fshat
Vendndodhja
Pridvoricë is located in Kosova
Pridvoricë
Pridvoricë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 3′ 43″ Veri

20° 47′ 58″ Lindje

Pridvoricë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]