Rikova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rikovë
Fshat
Vendndodhja
Rikovë is located in Kosova
Rikovë
Rikovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 10′ 43″ Veri

20° 37′ 45″ Lindje

Rikovë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]