Koshutova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koshutovë
Kodërbardhë
Fshat
Vendndodhja
Koshutovë is located in Kosova
Koshutovë
Koshutovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 0′ 31″ Veri

20° 50′ 37″ Lindje

Koshutovë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kodërbardhë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]