Borova (Albanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Borovë)
Shko te: navigacion, kërko
Borovë
Fshat
Vendndodhja
Borovë is located in Kosova
Borovë
Borovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 9′ 46″ Veri

20° 43′ 55″ Lindje

Borovë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]