Buiksloterham

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Buiksloterham (kthjellim).


Buiksloterham
—  lagje  —
Pamje nga Buiksloterham

Kantier në lagje.

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°23′34″V 4°54′19″L / 52.392731°V 4.905225°L / 52.392731; 4.905225 (Buiksloterham)Koordinatat: 52°23′34″V 4°54′19″L / 52.392731°V 4.905225°L / 52.392731; 4.905225 (Buiksloterham)
Popullsia 1.012 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1000-1109
Vendndodhja
Buiksloterham is located in Hollandë
Buiksloterham
Buiksloterham
Buiksloterham – harta_foto

Buiksloterham është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 1012 banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]