Buikslotermeer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Buikslotermeer (kthjellim).


Buikslotermeer
—  lagje  —
Pamje nga Buikslotermeer

Ndërtesë në lagje.

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°24′21″V 4°55′59″L / 52.4057305°V 4.9329475°L / 52.4057305; 4.9329475 (Buikslotermeer)Koordinatat: 52°24′21″V 4°55′59″L / 52.4057305°V 4.9329475°L / 52.4057305; 4.9329475 (Buikslotermeer)
Popullsia 12.000 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1000-1109
Vendndodhja
Buikslotermeer is located in Hollandë
Buikslotermeer
Buikslotermeer
Buikslotermeer – harta_foto

Buikslotermeer është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 12000 banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]