Bullewijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bullewijk (kthjellim).


Bullewijk
—  lagje  —
Pamje nga Bullewijk

Amsterdam ArenA dhe lagjet përreth.

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Koordinatat 52°18′25″V 4°57′08″L / 52.306815°V 4.9521265°L / 52.306815; 4.9521265 (Bullewijk)Koordinatat: 52°18′25″V 4°57′08″L / 52.306815°V 4.9521265°L / 52.306815; 4.9521265 (Bullewijk)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1000-1109
Vendndodhja
Bullewijk is located in Hollandë
Bullewijk
Bullewijk

Bullewijk është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bullewijk – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare