Driemond

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Driemond (kthjellim).


Driemond
—  lagje  —
Pamje nga Driemond

Mulli në lagje.

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°18′23″V 5°0′47″L / 52.30639°V 5.01306°L / 52.30639; 5.01306 (Driemond)Koordinatat: 52°18′23″V 5°0′47″L / 52.30639°V 5.01306°L / 52.30639; 5.01306 (Driemond)
Popullsia 1.500 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1000-1109
Vendndodhja
Driemond is located in Hollandë
Driemond
Driemond
Driemond – harta_foto

Driemond është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 1500 banorë[1].

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

  •  Commons: Driemond – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare