Gaasperdam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gaasperdam (kthjellim).


Gaasperdam
—  lagje  —
Gaasperdam is located in Hollandë
Gaasperdam
Gaasperdam
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Koordinatat 52°18′29″V 4°59′34″L / 52.3079276°V 4.9928355°L / 52.3079276; 4.9928355 (Gaasperdam)Koordinatat: 52°18′29″V 4°59′34″L / 52.3079276°V 4.9928355°L / 52.3079276; 4.9928355 (Gaasperdam)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1000-1109

Gaasperdam është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Gaasperdam – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare