Kadoelen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kadoelen (kthjellim).


Kadoelen
—  lagje  —
Pamje nga Kadoelen

Dëborë në lagje.

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Koordinatat 52°23′57″V 4°58′03″L / 52.3991082°V 4.9674083°L / 52.3991082; 4.9674083 (Kadoelen)Koordinatat: 52°23′57″V 4°58′03″L / 52.3991082°V 4.9674083°L / 52.3991082; 4.9674083 (Kadoelen)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1000-1109
Vendndodhja
Kadoelen is located in Hollandë
Kadoelen
Kadoelen
Kadoelen – harta_foto

Kadoelen është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

  •  Commons: Kadoelen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare