Landelijk Noord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Landelijk Noord (kthjellim).


Landelijk Noord
—  lagje  —
Pamje nga Landelijk Noord

Një kishë e vogël në buzë të lagjes.

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°24′08″V 4°58′27″L / 52.402158°V 4.974147°L / 52.402158; 4.974147 (Landelijk Noord)Koordinatat: 52°24′08″V 4°58′27″L / 52.402158°V 4.974147°L / 52.402158; 4.974147 (Landelijk Noord)
Popullsia 2.141 banorë 2011
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1000-1109
Vendndodhja
Landelijk Noord is located in Hollandë
Landelijk Noord
Landelijk Noord
Landelijk Noord – harta_foto

Landelijk Noord është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 2141 banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]