Nieuwendam-Noord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nieuwendam-Noord (kthjellim).


Nieuwendam-Noord
—  lagje  —
Pamje nga Nieuwendam-Noord

Dëborë në lagje.

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Koordinatat 52°23′23″V 4°56′13″L / 52.3897574°V 4.9368363°L / 52.3897574; 4.9368363 (Nieuwendam-Noord)Koordinatat: 52°23′23″V 4°56′13″L / 52.3897574°V 4.9368363°L / 52.3897574; 4.9368363 (Nieuwendam-Noord)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1000-1109
Vendndodhja
Nieuwendam-Noord is located in Hollandë
Nieuwendam-Noord
Nieuwendam-Noord
Nieuwendam-Noord – harta_foto

Nieuwendam-Noord është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]