Nieuwendammerham

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nieuwendammerham (kthjellim).


Nieuwendammerham
—  lagje  —
Pamje nga Nieuwendammerham

Pallat mbi lumin IJ

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Koordinatat 52°23′30″V 4°57′16″L / 52.3917396°V 4.9545536°L / 52.3917396; 4.9545536 (Nieuwendammerham)Koordinatat: 52°23′30″V 4°57′16″L / 52.3917396°V 4.9545536°L / 52.3917396; 4.9545536 (Nieuwendammerham)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1000-1109
Vendndodhja
Nieuwendammerham is located in Hollandë
Nieuwendammerham
Nieuwendammerham
Nieuwendammerham – harta_foto

Nieuwendammerham është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]