Ndryshimi mes inspektimeve të "Korça"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes removed ,  3 vjet më parë
→‎Personalitete nga Korça: Rregullova renditjen
(→‎Personalitete nga Korça: Shtova information te munguar)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(→‎Personalitete nga Korça: Rregullova renditjen)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Në rend alfabetik sipas mbiemrit:
{{div col|3}}
*[[Irdi Agastra]] biznesmen I njohur [[filantrop]]
*[[Thoma Avrami]], poet dhe aktivist i [[Rilindja Kombëtare|Rilindjes Kombëtare]]
*[[Thoma Turtulli]] dhe [[Mihal Turtulli]], figura publike dhe bamirës.
*[[Anton Athanasi]], biznesmen multimilioner dhe filantropist.
*[[Anastas Avramidhi-Lakçe]] (1821–1890) biznesmen dhe bamirës.
*[[Irdi Agastra]] biznesmen I njohur, [[filantrop]]
*[[Dhimitër Berati]], firmëtar i [[Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë|Deklaratës së Pavarësisë]].
*[[Pandeli Cale]], [[Rilindja Kombëtare|rilindas]] dhe firmëtar i [[Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë|Deklaratës së Pavarësisë]]
Anonymous user

Menyja e navigimit