Venserpolder

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Venserpolder (kthjellim).
Venserpolder
—  lagje  —
Pamje nga Venserpolder

Ndërtesa në lagje.

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Koordinatat 52°19′15″V 4°56′37″L / 52.320833°V 4.943611°L / 52.320833; 4.943611 (Venserpolder)Koordinatat: 52°19′15″V 4°56′37″L / 52.320833°V 4.943611°L / 52.320833; 4.943611 (Venserpolder)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 020
Kodi Postar 1000-1109
Vendndodhja
Venserpolder is located in Hollandë
Venserpolder
Venserpolder

Venserpolder është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]