Xhevahir Spahiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërkoLindi me:   1945
Lindi në:   Malind, Skrapar
Kombësia:   Shqiptar
Profesioni:   Shkrimtar

Poezitë e autorit:

[one_half]

 • AS
 • APOTEZI GRI
 • BALLEPERBALLE
 • BISEDE TELEFONIKE VLORE -TIRANE – motres
 • BORXHET E MIJA
 • DITA E SHPETIMIT
 • DRERI
 • EJA TE VDESIM E DASHUR
 • EMIGRANT
 • FANTAZI
 • FERRPARAJSA
 • FJALA
 • FLETA E LISIT
 • HAPA NEPER NATE
 • HUMBJE
 • KU PO SHKON?
 • KUR BREN MIZA HEKUR
 • KUR PRITEJ APOKALIPSI

[/one_half]

[one_half]

 • LUTJE
 • MALI I VETETIMAVE
 • NATA E VITIT TE RI
 • NJE PYETJE QE DUHET BERE PATJETER
 • OTRANTO ’97
 • PARLAMENTI
 • PERCARTJE
 • PEZULL
 • QIEJVE TE LABERISE-aviatoreve
 • REA
 • REKUIEM PER OREN 6…
 • SONTE
 • SHEMBJA E NJE NATE DASHURIE
 • TE MBAJ NE DUAR
 • UDHETIMET E MIA
 • VAJZE E BUKUR
 • VIOLINA E VARUR
 • VJEDHESIT E BUKURISE ANTIBIBLIKE

Tituj të veprave:

 • Mëngjes sirenash 
 • Ti qytet i dashur
 • Vdekje e perendive 
 • Dyer dhe zemra të hapura
 • Bashkohësit 
 • Agime shqiptare 
 • Zambakët e Mamicës 
 • Kitaristët e vegjël
 • Nesër jam aty 
 • Heshtje s´ka 
 • Dielli i lodrave 
 • Poezia shqipe 
 • Kohë e krisur 
 • Rreziku
 • Udha