Preç Zogaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Preç Zogaj
Preç Zogaj.jpg
Ditëlindja: 1957
Vendlindja: Flag of Albania.svgLezhë Shqipëri
Kombësia: Shqiptar
Zhanri: poezi. gazetari

Preç Zogaj është shkrimtar, poet dhe gazetar shqiptar. Ai lindi në Lezhë në vitin 1957. Studioi gjuhën dhe letërsine shqipe në Universitetin e Tiranës. Gjate viteve '90 ishte kryeredaktor i gazetes Koha Jone, te botuar ne Tirane.

Tituj të veprave[redakto | redakto tekstin burimor]

Burimi i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ a b c d e f Gjovalin shkurtaj dhe Enver Hysa : Gjuha Shqipe për të huajt dhe shqiptarët jashtë atdheut