Ekonomiksi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Ekonomiksi studion anën ekonomike të jetës shoqërore, sjelljen e agjentëve ekonomik në shoqëri dhe kushtet ekonomike të bashkëveprimit të tyre.