Dobërlluka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobërllukë
Lluki
Fshat
Vendndodhja
Dobërllukë is located in Kosova
Dobërllukë
Dobërllukë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 528 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 50′ 41″ Veri

20° 56′ 47″ Lindje

Dobërllukë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lluki.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]