Duboci (Vushtrri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Duboc
Gjytet
Fshat
Vendndodhja
Duboc is located in Kosova
Duboc
Duboc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 783 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 56″ Veri

20° 53′ 42″ Lindje

Duboc është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjytet.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]