Mavriqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mavriq
Mavraj
Fshat
Vendndodhja
Mavriq is located in Kosova
Mavriq
Mavriq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 523 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 39″ Veri

20° 59′ 44″ Lindje

Mavriq është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Mavraj.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]