Vërnica (Vushtrri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Vërnica)
Shko te: navigacion, kërko
Vërnicë
Vërrin
Fshat
Vendndodhja
Vërnicë is located in Kosova
Vërnicë
Vërnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Artakoll
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 18″ Veri

20° 58′ 4″ Lindje

Vërnicë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vërrin.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]