Vilanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Vilanci)
Shko te: navigacion, kërko
Vilancë
Vilas
Fshat
Vendndodhja
Vilancë is located in Kosova
Vilancë
Vilancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 597 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 47″ Veri

21° 1′ 45″ Lindje

Vilancë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vilas.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]