Zagora (Vushtrri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Zagora)
Shko te: navigacion, kërko
Zagorë
Zogaj
Fshat
Vendndodhja
Zagorë is located in Kosova
Zagorë
Zagorë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 22″ Veri

21° 4′ 45″ Lindje

Zagorë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Zogaj.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]