Pepe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pepe
Pepe Euro 2012.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëKépler Laveran Lima Ferreira
Data e lindjes (1983-06-26) 26 Qershor 1983 (38 vjeç)
Vendi i lindjesMaceió, Brazil
Gjatësia1,87 m (6 ft 1+12 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualPorto
Numri33
Karriera në rini
1995–2001Corinthians Alagoano
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001–2002Marítimo B14(1)
2002–2004Marítimo63(3)
2004–2007Porto64(6)
2007–2017Real Madrid229(13)
2017–2018Beşiktaş33(5)
2019–Porto0(0)
Ekipi kombëtar
2007–Portugalia107(7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 8 janar 2019.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 20 nëntor 2018

Képler Laveran Lima Ferreira (lindi më 1983), ose Pepe, është një futbollist portugez i lindur në Brazil i cili luan për Real MadridLa Liga, si mbrojtës.

Jeta e hershme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Real Madrid[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kariera ndërkombëtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Statistika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nderime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klubi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Individuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jeta Personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]