Udhëheqës të shteteve në vitin 1961

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Udhëheqës të shteteve në vitin 1961 janë të radhitur sipas kontinenteve dhe pastaj në kontinente janë të radhitura shtetet sipas shkronjës.

Afrikë[redakto | redakto tekstin burimor]

Amerika e Jugut[redakto | redakto tekstin burimor]

Amerika e Veriut[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Flamuri El Salvador -
    • Presidenti -
      1. Junta Qeverisëse (1960-1961)
      2. Drejtim Civilo-Ushtarak (1961–1962)

Australia dhe Oqeania[redakto | redakto tekstin burimor]

Azi[redakto | redakto tekstin burimor]

Europë[redakto | redakto tekstin burimor]

Liderët Botërorë[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]