Udhëheqës të shteteve në vitin 1996

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Udhëheqës të shteteve në vitin 1996 janë të radhitur sipas kontinenteve dhe pastaj në kontinente janë të radhitura shtetet sipas shkronjës.

Afrikë[redakto | redakto tekstin burimor]

Amerika e Jugut[redakto | redakto tekstin burimor]

Amerika e Veriut[redakto | redakto tekstin burimor]

Australia dhe Oqeania[redakto | redakto tekstin burimor]

Azi[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Flamuri Koreja e Veriut
    • Kryetari i Partisë Komuniste - vakant (1994-1997)
    • Kryetari i Shtetit - vakant (1994-1998)
    • Kryetari i Shtetit De facto - Kim Jong-il (1993–2011)
    • Premier - Kang Song-san (1992–1997)

Europë[redakto | redakto tekstin burimor]

Liderët Botërorë[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]