Udhëheqës të shteteve në vitin 1978

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Udhëheqës të shteteve në vitin 1978 janë të radhitur sipas kontinenteve dhe pastaj në kontinente janë të radhitura shtetet sipas shkronjës.

Afrikë[redakto | përpunoni burim]

Amerika e Jugut[redakto | përpunoni burim]

Amerika e Veriut[redakto | përpunoni burim]

Australia dhe Oqeania[redakto | përpunoni burim]

Azi[redakto | përpunoni burim]

Europë[redakto | përpunoni burim]

Liderët Botërorë[redakto | përpunoni burim]

Referimet[redakto | përpunoni burim]