Baraina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barainë
Boranë
Fshat
Vendndodhja
Barainë is located in Kosova
Barainë
Barainë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 33″ Veri

21° 22′ 9″ Lindje

Barainë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Boranë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]