Lluzhani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lluzhan
Llabucë
Fshat
Vendndodhja
Lluzhan is located in Kosova
Lluzhan
Lluzhan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 19″ Veri

21° 10′ 7″ Lindje

Lluzhan është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Llabucë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]