Tërnavica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërnavicë
Gurkrypas
Fshat
Vendndodhja
Tërnavicë is located in Kosova
Tërnavicë
Tërnavicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 5′ 11″ Veri

21° 3′ 53″ Lindje

Tërnavicë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurkrypas.

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]