Potoku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Potok
Lamaj
Fshat
Vendndodhja
Potok is located in Kosova
Potok
Potok
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 48″ Veri

21° 5′ 7″ Lindje

Potok është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lamaj.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]