Metergoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Metergoc
Kullë
Fshat
Vendndodhja
Metergoc is located in Kosova
Metergoc
Metergoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 828 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 50′ 52″ Veri

21° 23′ 52″ Lindje

Metergoc është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kullë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]