Shakovica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shakovicë
Sukë
Fshat
Vendndodhja
Shakovicë is located in Kosova
Shakovicë
Shakovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 48″ Veri

21° 14′ 20″ Lindje

Shakovicë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sukë.

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]