Bradashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Bradash
Bardhash
Fshat
Vendndodhja
Bradash is located in Kosova
Bradash
Bradash
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 25″ Veri

21° 8′ 17″ Lindje

Bradash është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bardhash.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Fshati është më i madh në komunën e Besianës sa i përket popullsisë.

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Bradashi është vendlindja e Enver Maloku, Agim Veliu, Ardian Ilazi etj.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]