Lupçi i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lupç i Poshtëm
Liridon
Fshat
Vendndodhja
Lupç i Poshtëm is located in Kosova
Lupç i Poshtëm
Lupç i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 623 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 38″ Veri

21° 9′ 3″ Lindje

Lupç i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Kulinas dhe Liridon.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]