Rakinica (Besianë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rakinicë
Rreze
Fshat
Vendndodhja
Rakinicë is located in Kosova
Rakinicë
Rakinicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 831 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 43″ Veri

21° 21′ 5″ Lindje

Rakinicë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Brezaj dhe Rreze.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]