Shtedimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtedim
Gjake
Fshat
Vendndodhja
Shtedim is located in Kosova
Shtedim
Shtedim
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 614 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 25″ Veri

21° 13′ 4″ Lindje

Shtedim është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjake.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati Shtedim kufizon Merdarin, Mirocin, Besianën, Livadicën, Ballocin dhe Republiken e Serbisë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në Shtedim jetojnë rreth 1300 banorë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]