Shtedimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shtedim
Gjake
Fshat

Shtedim është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjake.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fshati Shtedim kufizon Merdarin, Mirocin, Besianën, Livadicën, Ballocin dhe Republiken e Serbisë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në Shtedim jetojnë rreth 1300 banorë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]