Sylevica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sylevicë
Fierisht
Fshat
Vendndodhja
Sylevicë is located in Kosova
Sylevicë
Sylevicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 2′ 18″ Veri

21° 4′ 54″ Lindje

Sylevicë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fierisht.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]