Perani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Peran
Lkenas
Fshat
Vendndodhja
Peran is located in Kosova
Peran
Peran
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 606 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 43″ Veri

21° 9′ 55″ Lindje

Peran është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lkenas.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]