Dobratini (Besianë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobratin
Gegaj
Fshat
Vendndodhja
Dobratin is located in Kosova
Dobratin
Dobratin
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 58′ 3″ Veri

21° 7′ 43″ Lindje

Dobratin është një vendbanim në komunën e Podujeves, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gegaj.Ne kete fshat eshte nje burim i ujit i cili quhet Vrella. Gjendet 9km nga qyteti i Podujeves . Permes ketij fshati ka mundesi qe vizitoret te shkojne ne Kaqandoll pastaj ne Bajgore,Mitrovice.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]