Zhitia (Besianë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhiti
Ahisht
Fshat
Vendndodhja
Zhiti is located in Kosova
Zhiti
Zhiti
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1082 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 3′ 9″ Veri

21° 3′ 39″ Lindje

Zhiti është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ahisht.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]