Burica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buricë
Burim
Fshat
Vendndodhja
Buricë is located in Kosova
Buricë
Buricë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 21″ Veri

21° 8′ 45″ Lindje

Buricë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Burim.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]