Turuçica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Turuçicë
Turanë
Fshat
Vendndodhja
Turuçicë is located in Kosova
Turuçicë
Turuçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 794 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 37″ Veri

21° 19′ 53″ Lindje

Turuçicë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Turanë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]