Hërtica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Hërticë
Herrticë
Fshat
Vendndodhja
Hërticë is located in Kosova
Hërticë
Hërticë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Gallap
Lartësia 804 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 25″ Veri

21° 17′ 37″ Lindje

Hërticë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Herrtizë dhe Herrticë.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]