Kunusheci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kunushec
Uras
Fshat
Vendndodhja
Kunushec is located in Kosova
Kunushec
Kunushec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 592 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 15″ Veri

21° 10′ 10″ Lindje

Kunushec është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Urëz dhe Uras.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]