Dyzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dyz
Fshat
Vendndodhja
Dyz is located in Kosova
Dyz
Dyz
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 12″ Veri

21° 14′ 51″ Lindje

Dyz është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]