Livadica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Livadicë
Livadhi e Poshtme
Fshat
Vendndodhja
Livadicë is located in Kosova
Livadicë
Livadicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 629 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 26″ Veri

21° 13′ 36″ Lindje

Livadicë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Livadhi e Poshtme.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]