Kalatica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalaticë
Kalat
Fshat
Vendndodhja
Kalaticë is located in Kosova
Kalaticë
Kalaticë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 793 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 0″ Veri

21° 23′ 11″ Lindje

Kalaticë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lugëz dhe Kalat.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]