Repa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Repë
Rrepë
Fshat
Vendndodhja
Repë is located in Kosova
Repë
Repë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 1′ 57″ Veri

21° 7′ 23″ Lindje

Repë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrepë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]